Rycerze Kolumba

 

18 grudnia 2019 roku, w naszej parafii zawiązała się męska wspólnota Rycerzy Kolumba. Przystąpił do niej ksiądz Proboszcz oraz dwóch panów świeckich.

Wspólnota powstała w 1882r. w USA i założył ją irlandzki ksiądz. Powodem założenia wspólnoty było coraz częstsze odchodzenie mężczyzn od Kościoła, zakładania lóż masońskich i innych organizacji, które atakowały Kościół katolicki. Zadaniem Rycerzy Kolumba jest działanie na rzecz swojej parafii i lokalnej społeczności, pomoc starszym, ubogim i potrzebującym. Bardzo ważną częścią wspólnoty jest zacieśnianie braterstwa męskiego w zgodzie z Nauką Kościoła.

Wspólnota jest odpowiedzią na dzisiejsze liczne ataki i opluwanie Kościoła katolickiego oraz jawne Jego zwalczanie.

Nasz ksiądz proboszcz Bogumił Mazurczyk zainicjował powstanie Rycerzy Kolumba, abyśmy my, mężczyźni, byli żywą podporą Kościoła i apostołami naszych czasów w swoich rodzinach, w pracy, wśród przyjaciół i znajomych.

Przystąpić do wspólnoty może każdy mężczyzna po ukończeniu 18 roku życia, korzystający z Sakramentów świętych. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w każdy III czwartek miesiąca po Mszy wieczornej.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o wspólnocie, to u księdza Proboszcza jest dostępna książka o naszej wspólnocie.