Ogłoszenia Duszpasterskie 16.06.2024 – 23.06.2024r.

Dziś, XI Niedziela Zwykła. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii i kościoła.

Dziś nie będzie nieszporów.

Dzisiaj o godz. 16.00 uroczysta Msza św. z udzielaniem sakramentu bierzmowania, której przewodniczył będzie Bp Grzegorz Olszowski. Po Mszy św. Biskup spotka się z dyrektorami szkół, samorządowcami i katechetami przygotowującymi młodzież do bierzmowania.

We wtorek, po Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na nabożeństwo ku czci naszej patronki Matki Bożej Piekarskiej, w intencji naszej parafii. Po nabożeństwie, przez całą noc, czuwanie i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy świętej porannej.

Rycerzy Kolumba zapraszamy na spotkanie formacyjne, w czwartek o godz. 18.45.

Uroczysta Msza święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego dla uczniów i ich rodziców, nauczycieli, wychowawców, dyrektorów oraz pracowników administracji przedszkoli i szkół, zostanie odprawiona w piątek 21 czerwca o godz. 9.00 – serdecznie zapraszamy.

W sobotę 22 czerwca w naszej parafii odbędzie się diecezjalne spotkanie Stowarzyszeń i Wspólnot Rycerstwa Niepokalanej. W programie konferencja o godz. 10.00, Msza święta o godz. 11.30 i spotkanie przy stole. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, którym bliska jest duchowość Maryjna.

Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św., w sobotę o godz. 17.00.

Od przyszłej niedzieli Msze święte, odprawiać będziemy w następującym, wakacyjnym porządku: poniedziałek, środa, piątek, sobota o 8.00; wtorek, czwartek, sobota o 18.00; w niedziele o 8.00. 11.00 i 16.00. Nie będzie nieszporów niedzielnych.

Do sprzątania kościoła z ul. Przemysłowej 8, 10 i 12 nikt nie przyszedł. W przyszłą sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Przemysłowej 14, 16 i 18.

Za złożone dziś ofiary składamy serdeczne: „Bóg zapłać”. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, miesięczników dla dzieci i młodzieży: Małego Gościa i Misyjnych Dróg oraz tygodnika z intencjami mszalnymi i ogłoszeniami.

Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by wystosowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy świętej.

Parafia św. Urbana w Woli organizuje wyjazd młodych na Festiwal Życia w Kokotku w dniach 8 -14 lipca 2024 r. Zapraszamy młodzież od 15 roku życia. Szczegóły na stronie internetowej i facebooku parafii św. Urbana i w przedsionku kościoła.

V Archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin w 100. rocznicę powstania archidiecezji katowickiej pod hasłem „pielgrzymi nadziei” do Lourdes odbędzie się w dniach 7 -12 września 2024 r. Szczegóły można znaleźć na plakacie, wywieszonym w przedsionku kościoła.