Ogłoszenia Duszpasterskie 26.03.2023 – 02.04.2023r.

Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Począwszy od dziś do końca liturgii Męki Pańskiej, krzyże pozostają zasłonięte. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na zapłatę za malowanie naszego kościoła.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 15.30 – serdecznie zapraszamy.

Wszystkie dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w czwartek o godz. 17.30 i na Mszę świętą szkolną o godz. 18.00.

Droga Krzyżowa ulicami Woli odbędzie się w piątek 31 marca. Rozpoczniemy przy naszym kościele o godz. 19.00 i udamy się do kościoła św. Urbana. Rozważania przy poszczególnych stacjach poprowadzą przedstawiciele grup parafialnych. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Prosimy o zabranie ze sobą krzyży, które mamy w naszych domach, aby każdy mógł nieść swój krzyż. Po zakończeniu będą podstawione autokary, które przewiozą nas pod nasz kościół. Nie będzie w tym dniu nabożeństwa o godz. 17.30 w kościele.

Przypominamy, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Zalecki do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii.

Dzieci Maryi zapraszamy na spotkanie, w sobotę o godz. 9.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. w sobotę o godz. 17.00.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Uroczyste poświęcenie palm i procesja dookoła kościoła podczas Mszy św. o godz. 11.00.

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową przed kościołem będzie można zaopatrzyć się w palmy. Prosimy o dostarczenie surowców do wykonania palm pod budynek domu katechetycznego w dniach od poniedziałku do środy. Do składania palm zapraszamy młodzież i dorosłych w środę i czwartek od godz. 15.00 do domu katechetycznego.

Chorych i starszych wiekiem Parafian odwiedzimy z sakramentami świętymi w ich domach w sobotę od godz. 10.00 – prosimy ich zgłosić w zakrystii.

Dziękujemy Parafianom z ul. Dębowej 7, 9 i 11 za sprzątanie kościoła, ofiarę na kwiaty i zamówienie Mszy św., którą odprawimy 7 maja o godz. 8.00. W tym tygodniu, w sobotę na godz. 10.00 – ze względu na I Spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii św. – zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Dębowej 2, 4, 6 i 8.

Za złożone dziś ofiary składamy serdeczne słowa: Bóg zapłać. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii – na zapłatę za malowanie kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz tygodnika z intencjami i ogłoszeniami.