Ogłoszenia Duszpasterskie 26.11.2023 – 03.12.2023r.

Dziś, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji (funkcjonowanie archiwum, muzeum diecezjalnego i galerii).

Zapraszamy na uroczyste nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla, dziś o godz. 15.30. Odmówimy Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, dzięki czemu możemy zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

Róże Różańcowe zapraszamy na spotkanie, we wtorek o godz. 16.30.

Zainteresowanych lekturą Biblii, zapraszamy na Krąg Biblijny, we wtorek o godz. 19.00.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W I czwartek po Mszy św. porannej nabożeństwo za kapłanów, przygotowujących się do kapłaństwa i o nowe powołania. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi świętej. Wszystkie dzieci zapraszamy do Spowiedzi św. od godz. 17.00 i na Mszę świętą szkolną o godz. 18.00.

W I piątek po Mszy św. porannej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi świętej dla młodzieży. O 18.00 Msza św. z udziałem młodzieży. Zapraszamy całą naszą młodzież a kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy z rodzicami. Po Mszy św. katecheza dla rodziców bierzmowańców oraz spotkanie I grupy kandydatów do bierzmowania.

W I sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi świętej.

Ministrantów i kandydatów do Służby Bożej oraz Dzieci Maryi i kandydatki do tej grupy, zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.00.

W przyszłą sobotę rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan kolędy wywieszony jest w gablotce, zamieszczony na stronie internetowej parafii oraz na karteczkach przy prasie katolickiej.

Za tydzień rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu przeżywamy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji. Zachęcamy również do przygotowania symboli adwentowych: wieńca i lampionów.

Do sprzątania kościoła z ul. Górniczej 42 i 43 niestety nikt nie przyszedł. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Górniczej 44 i 45.

Za złożone dziś ofiary składamy serdeczne: „Bóg zapłać”. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii i kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz tygodnika z intencjami mszalnymi i ogłoszeniami.

W przedsionku kościoła można nabyć opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W kancelarii parafialnej, można zamawiać intencje mszalne na 2024.

W sobotę, 9 grudnia o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się wyjątkowy koncert, w którym wystąpią Muzycy z Łąki i Przyjaciele. Zespół oraz chór damsko-męski wprowadzą w gospelowy klimat. Organizatorem koncertu są Powiat Pszczyński, Stowarzyszenie Aniołąki, Regionalny Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej 2.0. oraz nasza Parafia. Wstęp jest wolny. Po koncercie zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz mieszkańców bloku przy ul. Górniczej 8 w Woli, poszkodowanych w październikowym pożarze.