Ogłoszenia Duszpasterskie 07.04.2024 – 14.04.2024r.

Dziś, w II Niedzielę Wielkanocną, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas archidiecezji.

Nieszpory niedzielne, połączone z koronką do Bożego Miłosierdzia, dziś o godz. 15.30 – serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj tradycyjne liczenie wiernych obecnych na Mszach świętych.

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za poczęte dzieci.

Krąg biblijny zapraszamy na spotkanie, we wtorek o godz. 18.45, w domu katechetycznym.

Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną, w czwartek o godz. 18.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. w sobotę od g. 17.00.

Za tydzień, Niedzielą Biblijną, rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

W przyszłą niedzielę (14 kwietnia) będziemy obchodzić Święto Chrztu Polski, które zostało ustanowione przez Sejm RP dla upamiętnienia tego wydarzenia datowanego na 14 kwietnia 966 roku.

Dziękujemy mieszkańcom ul. Dębowej 1, 3 i 5 za sprzątanie kościoła, ofiarę na kwiaty i zamówienie Mszy św., którą odprawimy 19 maja o godz. 8.00. W przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców ul. Dębowej 7, 9 i 11.

Za złożone dziś ofiary składamy serdeczne: „Bóg zapłać”. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii i kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz tygodnika z intencjami mszalnymi i ogłoszeniami.

XIX Nocna Pielgrzymka na Jasną Górę, wyruszy z Piekar Śląskich 19 kwietnia br. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej nocnelaski.pl

V Archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin w 100. rocznicę powstania archidiecezji katowickiej pod hasłem „pielgrzymi nadziei” do Lourdes odbędzie się w dniach 7 -12 września 2024 r. Szczegóły można znaleźć na plakacie, wywieszonym w przedsionku kościoła.