Ogłoszenia Duszpasterskie
22.03.2020 – 29.03.2020r.

Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Radości (Laetare).

W dniu dzisiejszym swoje Urodziny obchodzi ks. Tomasz. Otoczmy Go naszą modlitwą o Boże błog., łaski potrzebne do codziennej służby Bogu i ludziom oraz opiekę Matki Bożej Piekarskiej. Mszę świętą w int. Solenizanta odprawimy dziś o godz. 16.00.

Nie będzie dziś zbierana zapowiadana kolekta na potrzeby archidiecezji. Z tyłu kościoła są wystawione puszki, do których można będzie wychodząc z kościoła złożyć ofiarę. Znak pokoju przekażemy przez skinienie głową. Komunię świętą przyjmować będziemy w postawie stojącej
na rękę, podchodząc pojedynczo w procesji.

W środę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone.

Adoracja Najświętszego sakramentu i okazja do Spowiedzi św. w sobotę od godz. 17.00.

W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Górniczej 24.

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii został wstrzymany kolportaż Gościa Niedzielnego. Tygodnik ten jest dostępny m. in. w kioskach, stacjach paliwowych, itp.

W przedsionku kościoła są wystawione dwutygodniki z intencjami mszalnymi.

Za złożone dziś ofiary, składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
Kolekta za tydzień przeznaczona jest na zapłatę za remont mechanizmu dzwonów.

Z tyłu kościoła znajdują się karty pracy dla małżonków, które pomogą w lepszym przeżywaniu Wielkiego Postu. Na każdy dzień jest przygotowane konkretne zadanie
dla męża i żony.

Kapłani, każdego dnia o godz. 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiają w kościele różaniec
w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych
i sanitarnych, a także o pokój serc, łaskę nawrócenia i ustanie epidemii. Wiernych prosimy, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.